ترخیص مواد شیمیایی از گمرک

واردات و ترخیص مواد شیمیایی از گمرک یکی از بیشترین محصولات و کالاهای وارداتی به کشور ما می باشد. این مواد دارای تنوع بسیار گسترده ای هستند و در کارخانه های تولیدی گوناگونی کاربرد دارند.

واردات , حمل و ترخیص مواد شیمیایی کاری تخصصی است که نیازمند داشتن تجربه و دانش زیادی در این زمینه می باشد چرا که این محصولات دارای انواع وسیعی هستند و کوچکترین اشتباهی در زمان تشخیص HS کد کالا می تواند هزینه های زیادی را در آینده بر وارد کننده کالا تحمیل کند.

ترخیص کار مواد شیمیایی

شرکت اچ پی ال اکسپرس دارای سابقه و فعالیت در زمینه ترخیص انواع کالا از جمله ترخیص مواد شیمیایی اولیه در صنایع غذایی، داروسازی، صنعت نفت و گاز و پتروشیمی از گمرکات کشور، یکی از فعال ترین شرکت های خصوصی در این زمینه می باشد.

شرکت اچ پی ال اکسپرس با بهره گیری از نیرو های متخصص، حرفه ای و کار بلد می تواند گزینه مناسبی برای ترخیص کالای شیمیایی شما از گمرک باشد.

ترخیص مواد پتروشیمی

ترخیص مواد پتروشیمی و کلیه مواد اولیه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی با توجه به حجم بالای کار در صنعت نفت و گاز یکی دیگر از خدمات شرکت بازرگانی می باشد. با توجه به ممنوع بودن واردات بسیاری از کالا ها و مواد اولیه حتما با همکاران ما در شرکت اچ پی ال اکسپرس تماس گرفته و ضمن استفاده از مشاوره با همکاران ما از آخرین شرایط واردات و ترخیص محصولات پتروشیمی از گمرک مطلع شوید.

آيين نامه طبقه بندي و برچسب گذاري مواد شيميايي كشور

مشخصات واردكنندگان، صادركنندگان و توليدكنندگان مواد شيميايي بايد قبل از واردات، صادرات و عرضه هرگونه مواد شيميايي، به منظور بررسي جهت صادر شدن برچسب كشوري، به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي اعلام گردد .

نکته: واردات و ترخيص هرگونه ماده شيميايي، فاقد برچسب مخصوص كشوري مواد شيميايي، ممنوع مي باشد.

اداراتی که جهت واردات و ترخیص مواد شیمیایی نیاز به دریافت مجوز از آنها خواهید بود:

مواد شیمیایی محترقه (وزارت کشور)

مواد شیمیایی که کاربرد آموزشی دارند  (وزارت آموزش عالی)

مواد شیمیایی که در تولید دارو ها به کار میروند (وزارت بهداشت)

مواد شیمیایی آفت کش ،تقویت کننده خاک، کود و…  (وزارت کشاورزی)

مواد شیمیایی که برای آب و فاضلاب شهری به کار میروند (وزارت نیرو)

مواد شیمیایی مورد استفاده در کارخانه های نفتی و حفاری (وزارت صنعت و تجارت)

جالب است که بدانید در سال 1395 بیشترین حجم واردات مواد شیمیایی از کمپانی های اکروس، سیگما، آلفا، مرک، فلوکا، سانتاکروز، BD، شارلب، پانریک، ساپلکو و TCI  و از کشور های چین , آلمان و انگلستان بوده است. حجم واردات و ترخیص مواد شیمیایی از گمرک طبق آمار گمرک ایران در سال 1395 بیش از 1.580.000 تن بوده است.

واردات مواد شیمیایی از چین

در ۱۲ ماه منتهی به اسفند سال ۹۵، واردات محصولات شیمیایی به کشور ایران از ۹۴ کشور مختلف صورت گرفته است که بیشترین میزان واردات مواد شیمیایی از کشور چین بوده است. به طوری که ۳۱% سهم وزنی و ۱۸% سهم ارزش واردات مواد شیمیایی را به خود تخصیص داده است. پس از چین بیشترین میزان واردات محصولات شیمیایی از هند با سهم وزنی ۲۰ درصد و سهم ارزشی 9 درصد بوده است.

همچنین میزان واردات و ترخیص مواد شیمیایی از کشور امارات با سهم وزنی ۱۰% و سهم ارزشی ۱۱% و واردات محصولات شیمیایی از کشور آلمان با سهم ارزشی ۱۰% و سهم وزنی 3%، واردات از کشور ترکیه با سهم وزنی 8% و سهم ارزشی 6%، واردات از سوییس با سهم ارزشی 7% و واردات از کشور فرانسه با سهم ارزشی 6% از جمله مهم ترین و بیش ترین واردات در این خصوص می باشند.

This post is also available in: English